Biżuteria Chanel › Ciekawostki o biżuterii. Biżuteria ekskluzywna, elegancka biżuteria. › Zolline to oryginalna biżuteria, pomysł na prezent dla ukochanej osoby.

Biżuteria Chanel

Legendą, która do dziś budzi wiele emocji jest marka Chanel oraz jej obecny dyrektor artystyczny – Karl Lagerfeld. Mało kto wie, że założycielka marki Coco właściwie nazywała się Gabrielle Bonheur Chanel i jako francuska projektantka od 1915 roku wprowadzała do świata mody całkiem odmienne od ówczesnych kanony.

Obok ubrań, perfum (np. słynne Chanel No.5), licznych akcesoriów, do bogatych kolekcji należy klasycznie piękna biżuteria. Wykonywana jest z tradycyjnego złota i platyny, a wzbogacana perłami i kamieniami szlachetnymi. Biżuteria sygnowana jest podwójną literą „C” i znak ten należy do jednego z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Niestety znak ten uchodzi również za najczęściej podrabiany. Główną domeną biżuterii Chanel jest jej ponadczasowość oraz oryginalność. Mawia się, że nadzorowane przez Lagerfelda kolekcje nie są krzykliwe, dzięki czemu pozostają wierne nurtom nadanym przez Coco wiele dziesięcioleci temu.

Chanel nie boi się nowych, śmiałych rozwiązań, do jakich śmiało można zaliczyć na przykład kolekcję Paris – Schanghai łączącą francuski luksus z orientalnym przepychem. Warto zaznaczyć, że w tym przypadku inspiracją były motywy z chińskiego kina lat 30-tych. Taka biżuteria musi wzbudzać słuszne emocje, zwłaszcza jeśli jej poszczególne elementy są równowartością dobrego auta.