Jak wybrać rozmiar › Zolline to oryginalna biżuteria, pomysł na prezent dla ukochanej osoby.

Jak wybrać rozmiar?

Rozmiary pierścionków

Przy zakupie pierścionka lub obrączki bardzo ważne jest określenie ich rozmiaru.

Proponujemy Państwu dwie metody, które w prosty sposób podpowiedzą jaki rozmiar pierścionka lub obrączki należy wybrać.

Najłatwiejszym sposobem sprawdzenia rozmiaru pierścionka jest zmierzenie średnicy wewnętrznej posiadanego pierścionka lub obrączki. Proszę spojrzeć na rysunki kół. Pod każdym z nich jest określona średnica wewnętrzna, mierzona w milimetrach, a w jego środku wpisana jest cyfra – to Państwa rozmiar. Oznaczenie rozmiaru przedstawione może być wg klasyfikacji polskiej, europejskiej lub przyjętej dla USA i Kanady.

Proszę nie starać się zmierzyć palca linijką, a nawet suwmiarką. Będzie to pomiar niedokładny. Proszę pamiętać, że grubość palca może się wahać i zależeć od wielu czynników zdrowotnych, a także pogodowych, dlatego należy zwrócić na to szczególną uwagę. Należy także pamiętać, że kostki na palcach są szersze od tej części, na której nosimy pierścionek lub obrączkę. Z reguły palce lewej i prawej ręki nie mają tych samych rozmiarów.

Gdy nie posiadacie Państwo pierścionka lub obrączki, które można by było zmierzyć i w ten sposób podjąć decyzję, lub w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących ustalenia właściwego rozmiaru można udać się do najbliższego sklepu jubilerskiego gdzie na pewno nikt nie odmówi Państwu wykonania takiego pomiaru w sposób profesjonalny.

Tradycja mówi o tym iż pierścionek zaręczynowy należy nosić na palcu serdecznym lewej ręki, a obrączkę na palcu serdecznym prawej ręki.

Gdy spodziewasz się dziecka, a palce puchną, możesz wciąż nosić pierścionek lub obrączkę. Załóż pierścionek lub obrączkę na łańcuszek i od tej pory możesz ją nosić jako zawieszkę.