Tabela rozmiarów › Zolline to oryginalna biżuteria, pomysł na prezent dla ukochanej osoby.

Tabele rozmiarów

Długości kolczyków

Podejmując decyzję zakupu kolczyków zwracamy uwagę na różne rzeczy. Jedną z nich jest długość kolczyka, dlatego prezentujemy Państwu rysunek, który obrazuje długość kolczyka w centymetrach w odniesieniu do twarzy i sylwetki.

Dzięki odpowiedniemu dobraniu kształtu i długości kolczyków możemy podkreślić atuty swojej twarzy, a także zatuszować niedoskonałości.

Wyróżniamy 4 rodzaje kształtów twarzy: trójkątną, kwadratową, owalną i okrągłą. Kierując się paroma zasadami podczas zakupu możemy dobrać najodpowiedniejsze kolczyki.Sprawdz jaki kształt oraz rodzaj kolczyków jest najlepszy dla Twojego kształtu twarzy.

Dla twarzy KWADRATOWEJ wybór kolczyków jest bardzo szeroki. Dobrze będą się preznetowały kolczyki zawierające elementy kuliste, okrągłe i owalne gdyż spowodują one, że linie twarzy staną się bardziej subtelne i łagodne.Trafny wybór to także te kolczyki z elementami kształtu łezki. Nie decydujmy się na kolczyki kwadratowe, różnego rodzaju kostki oraz zawierające elementy prostokątne.

Przy twarzy TROJKĄTNEJ, nie polecamy długich kolczyków, gdyż zaznaczą one spiczasty podbródek. Dobrym wyborem będą kolczyki średniej długości, które zbalansują swoim kształtem trójkątny kształt twarzy, czyli będą szersze na dole, a węższe na górze.

Gdy mamy twarz OWALNĄ, wybierzamy kolczyki delikatne które będą miały za zadanie optycznie skrócić długość twarzy oraz nadadać jej wyrazistości jak i ekspresyjności. Geometryczne kształty w kolczykach, czyli figury trójkąta, kwadratów i prostokąta nadadzą rysom wyrazistości. Przy twarzy owalnej zasady te można stosować niezależnie od długości kolczyków.

Twarz OKRĄGŁA potrzebuje wysmuklenia. Idealne kolczyki to długie i proste, zwisające tuż przy twarzy. Kolczyki zawierające dużo elementów poziomych, a zwłasza kuliste optycznie poszerzą twarz i sprawodują wrażenie, że jest ona bardziej okrągła niż w rzeczywistości.

Długości naszyjników

Decyzja co do długości naszyjnika zależy przede wszystkim od efektu jaki chcemy usyskać.

Prosimy zwrócić uwagę na dobór długości naszyjnika lub łańcuszka do ubioru. Istotne jest jaki strój ubierzemy. Czy będzie to golf, czy może bluzka z dekoltem, a jeżeli tak, to jak głęboki będzie ten dekolt i dokąd wówczas chcemy aby nasz naszyjnik sięgał. Większość ofertowanych przez nas naszyjników ma możliwość regulacji długości za pomocą specjalnej przedłużki. Dzięki temu, można za każdym razem, niezależnie od stroju, samodzielnie dostosować długość naszyjnika, według swoich preferencji.

Najczęściej sprzedawane łańcuszki damskie mają długość 41 lub 46 cm. Dla mężczyzn, typową długością łańcuszka jest 50 cm, a dla Panów o postawnym karku rekomendujemy długość 55 cm lub nawet 60 cm.