How to choose size › Zolline

How to choose size?

Rozmiary pierścionków

Przy zakupie pierścionka lub obrączki bardzo ważne jest określenie ich rozmiaru.

Proponujemy Państwu dwie metody, które w prosty sposób podpowiedzą jaki rozmiar pierścionka lub obrączki należy wybrać.

Najłatwiejszym sposobem sprawdzenia rozmiaru pierścionka jest zmierzenie średnicy wewnętrznej posiadanego pierścionka lub obrączki. Proszę spojrzeć na rysunki kół. Pod każdym z nich jest określona średnica wewnętrzna, mierzona w milimetrach, a w jego środku wpisana jest cyfra – to Państwa rozmiar. Oznaczenie rozmiaru przedstawione może być wg klasyfikacji polskiej, europejskiej lub przyjętej dla USA i Kanady.

Proszę nie starać się zmierzyć palca linijką, a nawet suwmiarką. Będzie to pomiar niedokładny. Proszę pamiętać, że grubość palca może się wahać i zależeć od wielu czynników zdrowotnych, a także pogodowych, dlatego należy zwrócić na to szczególną uwagę. Należy także pamiętać, że kostki na palcach są szersze od tej części, na której nosimy pierścionek lub obrączkę. Z reguły palce lewej i prawej ręki nie mają tych samych rozmiarów.

Gdy nie posiadacie Państwo pierścionka lub obrączki, które można by było zmierzyć i w ten sposób podjąć decyzję, lub w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących ustalenia właściwego rozmiaru można udać się do najbliższego sklepu jubilerskiego gdzie na pewno nikt nie odmówi Państwu wykonania takiego pomiaru w sposób profesjonalny.

Tradycja mówi o tym iż pierścionek zaręczynowy należy nosić na palcu serdecznym lewej ręki, a obrączkę na palcu serdecznym prawej ręki.

Gdy spodziewasz się dziecka, a palce puchną, możesz wciąż nosić pierścionek lub obrączkę. Załóż pierścionek lub obrączkę na łańcuszek i od tej pory możesz ją nosić jako zawieszkę.