Biżuteria Cartier › Ciekawostki o biżuterii. Biżuteria ekskluzywna, elegancka biżuteria. › Zolline to oryginalna biżuteria, pomysł na prezent dla ukochanej osoby.

Biżuteria Cartier

Cartier już dawno został okrzyknięty przez brytyjskich arystokratów „królem jubilerów”, co nie powinno dziwić z uwagi na fakt, że od dziesięcioleci jego biżuteria z powodzeniem gości na wielu dworach. Ta francuska marka założona została w 1847 roku i od tamtej pory uchodzi za jedną z najbardziej luksusowych na świecie

Sukces tej jakże długiej tradycji to przede wszystkim ciężka praca znakomitych rzemieślników, którzy szczycą się swoim pionierstwem w branży. Cartier jako pierwszy pojawił się na słynnym Rue de la Paix, gdzie do dzisiaj znajdują się sklepy z luksusową biżuterią i zegarkami. Na rynkach azjatyckich i Europy Wschodniej to właśnie nowo powstający sklep Cartiera nadaje miejscu charakter ekskluzywny i przyciąga kolejnych inwestorów. Można śmiało stwierdzić, że pozostali jubilerzy podążają za Cartierem.

Firma skupia się przede wszystkim na biżuterii i zegarkach, ale w swoich kolekcjach posiada również tak zwany miękki luksus czyli torby i mniejsze akcesoria.  Trzeba zaznaczyć, że na niektóre wyroby Cartiera są długoterminowe zapisy. Nie przeszkadza to królom, książętom, dyktatorom, aktorom, reżyserom, członkom mafii z każdego zakątka świata, by z dumą nosić wyjątkowo piękną biżuterię, która przerwała lata i nic nie wskazuje, by ów ogromny sukces miał się skończyć.