Biżuteria Boucheron › Ciekawostki o biżuterii. Biżuteria ekskluzywna, elegancka biżuteria. › Zolline to oryginalna biżuteria, pomysł na prezent dla ukochanej osoby.

Biżuteria Boucheron

Ta francuska marka jubilerska budzi słuszne emocje, tak w kategorii najlepszych zegarków świata, jak i pięknej biżuterii.

Dla wielu międzynarodowej sławy celebrytów z pierwszych stron gazet, nazwa Boucheron jest synonimem luksusu, prestiżu na najwyższym możliwym poziomie. Pokazywanie się w dowolnej z tych kolekcji od lat jest postrzegane, jako dowód dobrego smaku i wysokiej klasy.

Założycielem firmy był Fryderyk Boucheron, który otworzył swój pierwszy zakład jubilerski w Paryżu, szlifując od 1890 roku diamenty i łącząc złoto ze stalą. Wiele lat konsekwentnej pracy i nowatorskich pomysłów doprowadziło markę do spektakularnego sukcesu, na jaki składa się między innymi fakt, iż tak zwany „skarb tysiąca i jednej nocy” należący do irańskiego szacha jest pod konserwatorską kuratelą właśnie Bucheron.

Współcześnie marka wraca do zapomnianych materiałów, wykorzystując w biżuterii na przykład kryształ górski, a jednocześnie wychodzi naprzeciw potrzebie innowacyjności w postaci chociażby niewidocznych zapięć bransolet czy zegarków.

Bucheron to ekskluzywna marka, dostępna dla wybranej grupy jej wielbicieli. Nie mniej jednak poszukując wyrafinowanego piękna u jubilerów, warto znać jej wyjątkowe kolekcje.