Biżuteria z cyrkoniami › Ciekawostki o biżuterii. Biżuteria ekskluzywna, elegancka biżuteria. › Zolline to oryginalna biżuteria, pomysł na prezent dla ukochanej osoby.

Biżuteria z cyrkoniami

Któż nie zna cyrkonii? Ten niezwykle urokliwy, a jednocześnie trwały kamień jest powszechną ozdobą pierścionków, zawieszek i każdej innej biżuterii.

Nie można go jednak znaleźć w przyrodzie, ponieważ pięknie błyszcząca cyrkonia to kamień syntetyczny, który dopiero w 1973 roku pojawił się na rynku, aby go systematycznie i spektakularnie przejąć. I nic dziwnego, ponieważ cyrkonia jest wdzięcznym materiałem, a w dobrych rękach jubilera potrafi zaskoczyć swoim blaskiem czy kolorem. Bo trzeba wiedzieć, że cyrkonia bywa zazwyczaj bezbarwna, ale po dodaniu niklu staje się brązowa, chromu – zielona, a kobaltu – niebieska. Oczywiście podobnych kombinacji jest więcej, a ich efekty można podziwiać w postaci gotowych wyrobów. Niewprawne oko ma prawo pomylić cyrkonię z diamentem! A to już wystarczająca przepustka do świata eleganckiej, urzekającej biżuterii i to w przystępnej cenie. 

Oprócz szerokiego wachlarza dostępnych kolorów i niewygórowanej ceny, korzyścią wykorzystania cyrkonii jest jej praktyczność. Można ją wkomponować w pierścionki, kolczyki, wisiorki, broszki. Nie mniej jednak warto zwrócić uwagę czy jest ona elegancko zakuta czy tylko wklejona. Zakucie jest gwarancją prawdziwej, rzetelnej pracy jubilera, który poświęcił czas, aby biżuteria była trwalsza i dłużej cieszyła właściciela. Wklejona cyrkonia ma sporą szansę na odklejenie podczas noszenia biżuterii. Warto więc dwa razy się zastanowić przed zakupem!