Biżuteria na Walentynki › Ciekawostki o biżuterii. Biżuteria ekskluzywna, elegancka biżuteria. › Zolline to oryginalna biżuteria, pomysł na prezent dla ukochanej osoby.

Biżuteria na Walentynki

Coroczne święto zakochanych, powszechnie nazywane Walentynkami to doskonała okazja żeby sprezentować ukochanej osobie coś wyjątkowego. Czemu nie miałaby to być biżuteria na przykład w postaci czerwonego, srebrnego lub kryształowego serca?

Być może pomysł to mało oryginalny, ale absolutnie gwarantujący zadowolenie wybranki. Bo czyż każda z kobiet nie marzy, by w ten szczególny dzień otrzymać od adoratora małą lub większą kosztowność? Przecież od wieków biżuteria jest dobrym przyjacielem każdej z pań. Od wieków też dzień 14 lutego w południowej i zachodniej Europie obchodzony jest jako dzień zakochanych, a jego pierwowzorem było starorzymskie święto Luperkalia. Już wtedy tego dnia należało poszukiwać wybranki swego serca na przykład poprzez losowanie jej imienia ze specjalnie przygotowanej urny. Jeśli ktoś uważa, że Walentynki to wytwór komercyjny ostatnich lat, warto przypomnieć, że już w 1382 roku w poemacie „Sejm Ptasi” była o nich mowa.

Do Polski  ten szczególny dzień w kalendarzu zakochanych przybył w latach 90-tych i na stałe wpisał się w tradycję, zastępując dotychczasowe słowiańskie święto zakochanych, tak zwaną Sobótkę lub Noc Kapały. W ten zimowy dzień 14-go lutego rozgrzejmy się wzajemną miłością. Pozytywne relacje z pewnością zostaną wzmocnione czułym wyznaniem i piękną biżuterią, która jest przecież najbardziej eleganckim i trafionym  prezentem na święto zakochanych.